Среде мај половина метар снег во Хрватска (Видео)


hrvatska snegВо Хрватска измерена е температура од минус три степени.

Снег цела вечер паѓал на поголемиот дел од Горски котар и Лика а некаде се спуштил дури и до 500 метри надморска висина.

На Црна Луга измерени се 2 сантиметри снег додека пак на Завижан има 20 сантиметри. Исто така ладно е и во Далација а планината Динара е прекриена со снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1