Средношколците ќе кампуваат во Паркот на новинарите


Средношколскиот пленум најави дека во следните денови бојкотот ќе го пресели пред зградата на Министерството за образование и во Паркот на новинарите ќе постави камп каде ќе престојуваат.

Foto - TV Tera

Foto – TV Tera

– Се надеваме дека во најкраток можен рок ќе бидеме повикани на средба, бидејќи сме свесни дека со секој изминат училишен час образованието се распаѓа. Во следните неколку денови нашиот бојкот ќе добие нова димензија и од училишните холови ќе се префрли пред Министерството за образование и наука односно во паркот на новинари. Ние тука ќе бидеме присутни 24 часа а со тоа ќе покажеме дека сме спремни во секој момент да дојдеме на средба – рекоа средношколците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1