Српската позната актерка итно однесена во болница


Славната актерка Милена Дравиќ, ден пред да го прослави 75-от роденден доживеа непријатна ситуација кога и се слоши за време на претстава.dragan nikolic milena dravic
Милена која периодов помина низ големи маки и турбуленции со оглед на здравствената состојба на својот сопруг, легендарниот актер Драган Николиќ, сега и самата не е добро. Таа за време на претстава која ја играла била бледа како крпа и се срушила на сцената. Веднаш била повикана Брза помош.
– На Милена и се слоши бидејќи беше под голем притисок регионов. Таа се соочи со болеста на сопругот кој неколку пати го враќаа во болница, па нормално беше да пукне некаде, вели извор.
За среќа, сега и таа и сопругот се во добра состојба.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1