Српскиот претседател принудно слетал, дефект на авионот


Авионот со кој претседателот на Србија Томислав Николиќ утрово полета за Ватикан, принудно се врати на белградскиот аеродром поради дефект на едниот мотор.Tomislav Nikolic

Kако што дознава Танјуг, посетата на Ватикан е откажана.

Дефектот се случил на моторот на српскиот владин фалкон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1