Каков резил: Ава Карабатиќ во шок поради смртта на Аца Лукас! (ФОТО)


По се изгледа хрватската старлета Ава Карабатиќ не слушнала за лажни вести (спин вести)  кои во последниве месеци се почесто се појавуваат на интернетот. Една од таквите измислици длабоко ја потресе старлетата.

Вчера на еден сајт , по кој знае кој пат осамна веста дека Аца Лукас е мртов.ava.jpg500

Ова не е прв пат да го погребуваат познатиот пејач. Неодамна беше објавено дека загинал во сообраќајна несреќа, додека сега причината за смртта била дрогата.

Иако и повеќе од јасно е дека ова вест е чиста измислица, Ава поверувала во неа и многу се натажила.

Во меѓувреме некој по се изгледа и објаснил на Ава дека оваа информација не е точна па таа брзо – побрзо  ја тргнала објавата од својот Фејсбук  профил, но за жал регионалните медиуми успеале сето тоа да го забележат.2ava.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1