Стаклен билборд со ликот на Тоше во Богданци


tose bogdanciСо откривање стаклен билборд со ликот на Тоше Проески, општина Богданци го одбележа 32-риот роденден на македонската музичка ѕвезда.

Во присуство на градоначалникот Ристо Ичков, Учениците од Богданци со палење свеќи го поздравија откривањето на спомен-обележјето во градскиот парк.

– Сметам дека со овој чин оддаваме скромна почит на ликот и делото на Тоше, а воедно излегуваме во пресрет на барањата на граѓаните, особено на желбите на младите, рече градоначалникот Ичков.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1