Стана МИС и ќе загинеше на сцена – се запали


На африканската убавица Доркас Кадинда и се запали периката во моментот кога требаше да ја преземе круната откако беше прогласен за победничка.

Тој драматичен момент го одбележа финалето на натпреварот за Мис на Африка.

На убавицата победата и ја честиташе победничката на минатогодишниот избор Гасенгве Балопи од Боцвана кога искра падна во нејзината перика и се запали. Уследија ужасни крикови, зошто делуваше дека девојката би можела да се запали.

За среќа, Доркас помина без повреди.

„Добра сум. А мојата коса… И таа е добро. Сега добро се чувствувам. Ви благодарам“ напиша таа на Твитер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1