Стиховен калибар распука по „Проклетниците“


Говори за грешници, како и за лузери, скотови и ветерници. За сите маченици и штетници, но и за ситни души и неверници.


По книгата ,,Двоглед “Горан Јанкуловски, попознат како бунтовниот хипнопер и автор со псевдоним Стиховен калибар ја објави и својата стихозбирка ,,Проклетници” која содржи 38 песни и нестандарни хаику творби.

,,Проклетници”e збирка за почетници и се разликува од останатите книжевници.

Говори за грешници, како и за лузери, скотови и ветерници. За сите маченици и штетници, но и за ситни души и неверници. Стихозбирката може бесплатно да се симне на овој ЛИНК.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1