Стинг сосема оглувел, одбива да носи апарат за слух!


Музичарот Стинг (65) вели дека речиси сосема оглувел, но одбива да носи апарат за слух.sting-robovi

– Извесно време носев апарат за слух, но слушнав премногу глупости кои не ми се допаднаа. Што – е мојот омилен збор – рекол Стинг во интервјуто.

Инспирација му биле разговорите на туѓинците во јавниот превоз кои ги наслушнал со помош на апаратчето за слушање.

Стинг настапi во Париз по повод годишнината од терористичкиот напад. Минатата година во ноември во истата концертна сала „Батаклан“, каде што пејачот ќе настапува, беа убиени 89 луѓе во текот на концертот на бендот „Иглс оф д дет метал“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1