Страшна фотографија од трагичната сообраќајка кај Велес


Огромна трагедијата се случи вчеравечер околу 19 часот на автопатот Неготино-Велес, на речиси два километри пред наплатната станица Градско.

Загина млада мајка со своето 4-годишно дете. Канал 5 го објави идентитетот на жртвата, станува збор за 34-годишната Василка С. од Скопје.

zzaginaaa

foto Kanal 5

-До несреќата дојде кога автомобил Мазда 3 управуван од нејзиниот сопруг Г.С удри во камион на македонски пошти. Камионот претходно пак удрил во товарно возило кое било паркирано на десната страна од коловозот. Возачот на маздата, како и двајцата возачи на камионите 65 годишен скопјанец со иницијали В.К и 44 годишниот С.М. исто така од Скопје поминаа со полесни повреди, пренесе Канал 5.

foto Kanal 5

foto Kanal 5

Од здобиените повреди мајката и детето починаа на местото на несреќата.

По наредба на јавен обвинител нивните тела се предадени на семејството. Неколку часа синоќа траеше увидот на полициската екипа и јавниот обвинител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1