СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: Дваесет лица загинаа при судир на автобус и камион во Бразил


Дваесет лица загинаа, а најмалку 10 се повредени во Бразил, при експлозија до која дојде откако се судрија автобус и камион кој превезувал млеко.autobus

Претседателот на пожарникарската служба, Фернандо Цезар Бетаро, изјави дека се „запалени“ возачот на камионот и 18 патници од автобусот, и дека еден од патниците починал од срцев удат по сударот во Парана.

Како што пренесе Танјуг, повеќето од вкупно 30 патници од автобусот се пренесени во болница, а причината за несреќата се уште не е позната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1