Страшна сообраќајка ја потресе Македонија- има и загинати


Во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево на автопатот Велес – Неготино, кај наплатната рампа Градско има и жртви, објави порталот Дума.

Во сообраќајката учествувале два камиони и еден автомобил Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случила денеска околу 17 часот на автопатот Неготино – Велес, на 500 метри од наплатната станица Градско, соопшти СВР Велес.

Првичните информации од очевидци се дека глетката е стравична и дека има загинати патници. Според јавувања од лице место, на автопатот е запрен сообраќајот. Полицијата и јавен обвинител вршат увид. Во сообраќајката уќествувале два камиона и патнички автомобил

patarina veles

Во два, еден позади друг паркирани камиони на третата коловозна лента, удрил автомобил кој се движел од Неготино во правец на Велес. Сообраќајката се случила околу 17 часот, велат граѓани кои патувале по автопатот кога се случила несреќата.

Десетина минути подоцна возила на брза помош од Велес се упатија кон местото на несреќата.

Портпаролката на велешката полиција, Анита Стојковска ја потврди несреќата. според досегашните информации две лица загинале

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1