Две жртви во тешка сообраќајна несреќа на патот Велес-Неготино – возилата се пренасочуваат


Две лица го загбија животот во тешката сообраќајна несреќа што попладнево околу 17 часо се случи на патот Велес-Неготино, на околу 500 метри од наплатната рампа Градско.

Во несреќата учествувале две товарни возила и еден автомобил.guzva-na-patarina-031377981838_thumb_medium490_0

Во моментот полицијата врши увид, по што ќе има повеќе детали.

Портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска напоменува дека сообраќајот на местото е во прекин, а возилата се пренасочуваат по стариот пат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1