Страшна сообраќајка во Штип: Еден загинат, четворица повредени меѓу кои и бремена жена


Во тешка сообраќајка која се случила во раните часови денес во Штип загина едно лице, а четири се повредени.

Несреќата се случила на илицата „Гоце Делчев“ кога дошло до судир меѓу „БМВ Х5“ управувано од Турчинот О.Х.(21), со привремен престој во Македонија, и такси возило „Фолксваген Венто“ во кое се наоѓале возачот и четворица патници.

soobrakjajka

Во несреќата на лице место загинал возачот на таксито 46-годишниот Ванчо А., а со повреди се здобиле патниците кои биле во неговиот автомобил.

Двајца од повредените се пренесени и задржани во болница. Според информациите на Курир меѓу нив е и бремена жена која поминала со полесни повредени. Другите двајца повредени по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1