Прегазен уште еден пешак во Скопје, починал на Ургентен


Сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице се случила вчера попладнето на улицата „Бутелска“ во Скопје.

police-lenta-500

 

Од полицијата информираат дека 74-годишниот А.Т. со автомобил „Шкода фаворит“ удрил во пешакот Милутин К. (76). По несреќата Милутин бил пренесен на КАРИЛ. Тој околу 22:30 чаасот им подлегнал на тешките повреди кои му биле нанесени.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1