СТРАШНО: Голото синче го влече со повојник и го тера да јаде кучешка храна


Волонтерка во исрското здружение за помош на жртвите, видела фотографии на Фејсбук на кои мајка од Филипините го влече голото бебе со повојник и го тера да јаде храна за кучиња.

Филипинските медиуми пишуваат дека оргиналниот постсодржел и шокантен потпис „погледнете го моето милениче, хахаха“.filipin-2hgmc
-Во понеделникот пребарував на Фејсбук и налетав на фотографиите ки ги поставила филипинката на својот профил.
Одеднаш побеснев. Тоа не недозволиво. Ако некој објавува вакви слики на Фејсбук, прашање е што се случува позади затврени врати, се згрозува Лурелен Хилард.
Хилард ја контактирала американската полиција која пријавата ја препратила до своите филипински колеги. По бесните реакции на профилот жената сама се предала на полицијата и е приведена, а детето е предадено на социјалните служби.filipin-3ghmn
Мајката (ако може така да се нарече) тврди дека само се шегувала и наведува дека сега и е жал и дека сега е свесна дека нејзината шала е неумешна.
– Како што сфатив, сопругот и работел во некоја владина агенција па можеби ќе проба да најде врски за да добие само опомена. Но ќе дадам се од себе тоа да не се случи, додава претседаелката на здрдужението.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1