Страшно убиство: Познат турски актер го заклал татка си!


Турција е во шок откако познатиот актер Орхан Шимшек му го пресекол вратот на својот татко Алија, а потоа се предадал на полицијата.Orhan-simsek-babasin-oldurdu-1_thumb_medium500_259

Како што наведуваат турските медиуми Орхан, кој се прослави со улогата во серијата „Kucuk Gelin“, долго пател од биполарно пореметување, а страшното злосторство се случило во близина на градот Адијаман.

Откако било откриено телото на неговиот татко, Шимшек се предал на полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1