Крива Паланка плаче: Ова е девојчето кое беше прегазено на Партизанска


Порталот Кривапаланкаинфо пренесе АПЕЛ до граѓаните угостите на Крива Паланка денеска да ја сопрат музиката во кафеаните и дискотеките во знак на жалост за нивната сограѓанка,20 годишната студентка која синоќа беше прегазена во Скопје.kristina

Во апелот се наведува дека прегазувањето со брзина на автомобилот со 160 км на час на пешачки премин не е несреќа, туку убиство.

20 годишната стидентка од Крива Паланка синока околу 20 и 45 беше прегазена на булеварот Партизанска кај Универзалната сала од 26-годишно момче со возило хонда кој побегнал од местото, но потоа сам се пријавил во полиција.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1