Стравотно злосторство: Шестмесечно бебе фрлено низ прозорец


Бебе од шест месеци настрада откако беше фрлено низ прозорец, од шестиот кат од њујоршки апартман.

baby-hospital bebe

Злосторството се случи во апартманскиот комплекс во Бронкс. Како што соопшти њујоршката полиција, во тој момент во станот била 27-годишна жена, која се претпоставува дека му е мајка на бебето, заедно со уште три деца.

Децата се префрлени во болница, иако немале никакви повреди.

Американските медиуми потсетуваат дека ова е трет случај дете да биде фрлено низ прозорец и тоа во последните три месеци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1