ВИДЕО: Поранешна манекенка се бори против ИД


Поранешен канадски модел се бори против Исламската држава, a сè она што го гледа и доживува во Сирија го објавува на Јутјуб.

Хана Бохман од Канада е поранешна манекенка, која сега има целосно поинаква „професија“.hanah

Хана е мајка на едно дете која одлучила да појде во Сирија и да се бори против џихадистите од Исламска држава.

Таа одлучила да замине за Сирија откако ја видела пропагандата на Исламската државa и вели дека е покорисна таму, отколку на било кое друго место.hanah1

Инаку ова е нејзината втора тура во Сирија откако била вратена на рехабилитација поради неухранетост.

Видеата може да ги погледнете на нејзиниот ЈУТУБ канал.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1