Струмичанец го избодел братот во глава


Двајца браќа од селото Градашорци во Струмичко синоќа околу 23.30 часот започнале кавга, по што помладиот го нападнал постариот брат и со нож му нанел удобна рана на темето од главата.

policija grb oznaka

Од Министерството за внатрешни работи соопштја дека Б.Д.(1991) бил пренесен во струмичката болница, каде по укажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување.

Помладиот брат, Т.Д. (1993) е приведен, а полицијата соопшти дека се работи за лице со психичко растројство, кое се лекувало во Психијатриска болница Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1