Страшна сообраќајка во Тафталиџе, тешко повреден мотоциклист


Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајка кај трговскиот центар „Олимпико„ во Taфталиџе.

Според првичните информации, две лица на мотоцикли се обиделе да избегнат пешак. Едниот од нив успеал да го избегне пешакот, додека вториот во обид да го избегне пешакот удрил во тротоар и летал триесетина метри.

urgenten brza pomos klinika

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1