СТУДЕН БРАН ЈА ЗАФАЌА МАКЕДОНИЈА: Eве какво време нѐ очекува викендов


На земјата и се наближува снежен бран и до 50 сантиметри снег.sneg 44

Во Скопје и повеќето градови можно е да наврне снег  од 10 до 20 сантиметри, но промената на времето започнува со обилни врнежи на дожд.

Врнежи од снег со температури длабоко под нулата најавуваат и метеоролозите на веб сајтoт за временска прогноза Accuweather.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1