Студен бран во Македонија – еве какво време не очекува до крајот на неделата


Во четврток попладне ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта кон петок и во петок претпладне ќе има слаби врнежи од дожд, особено во западните и северните делови од земјава.ladno2

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1