Студент загина во центарот на Скопје


Момче загина во студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“. Според првичните информации најверојатно станува збор за самоубиство.Soobrakajci-policija

Како што дознава КУРИР, Д. Р. од Прилеп според привичните неофицијални информации се фрлил од четвртиот спрат од студентскиот дом.

Момчето е родено во 1995-та година.

На лице место веднаш пристигнала медицинска екипа. Д.Р. бил префрлен во Ургентниот центар во Скопје, каде за жал им подлегнал на повредите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1