Студираат на Харвард а не знаат кој е главен град на Канада (Видео)


harvardСтудентите од американскиот универзитет Харвард покажаа завидно незнаење кога новинарите ги прашаа кој е главен град на Канада.

Одговорите се движеа од не знам, немам врска, па до оној кога еден студент и се извини на Канада поради незнаењето и праша: Дали е Торонто?

Точниот одговор е Отава, четвртиот град по големина во Канада.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1