Судија го преспа судењето – па без да трепне го осуди на 5 год затвор обвинетиот (Видео)


v276754p0Судија остана без работа по скандалот минатата година кога за време на излагањето на доказите на одбраната во случај за корупција, судијата задрема. Судијата Евгениј Махно Владимироциќ неколку пати се будел и заспивал и не чул ништо од излагањето – а потоа без да трепне го осудил обвинетиот на 5 год казна затвор.

Видеото било постирано на интернет и судијата бил избркан од работа иако тврдел дека не спиел туку „го слушал излагањето со затворени очи“.

Судијата сега ќе мора одново да полага судски испит за да може повторно да работи како судија. А на обвинетиот бизнисмен му дозволиле ново судење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1