Судир на 14 возила на патот Градско-Велес – сообраќајот во прекин


Верижен судир во кој учествувале 14 возила се случи попладнево околу 18:45 часот на автопатот Градско-Велес.

Според првичните информации нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.kamioni avtopat nokj3

Сообраќајот на овој дел е во прекин за сите видови возила и истиот се пренасочува по спореден пат само за патничките возила, информираат од АМСМ.

Полицијата е на терен и врши увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1