Страшна сообраќајка кај Штип, двајца загинати


Две лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа која пред околу еден час се случила кај Штип, дознава Курир.

Според првичните информации, несреќата се случила на излезот од Штип на патот кон Радовиш.pat nokj sneg 2

Автомобилот во кој биле двајцата мажи од засега неутврдени причини излетал од патот и завршил во водите на Брегалница. Двете лица починале на лице место.

Од полицијата за Курир ја потврдија несреќата додавајќи дека во тек е увидот по што ќе бидат познати повеќе детали.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1