Сулејман и приреди роденденско изненадување на Шехерзат


Турскиот актер Халит Ергенч (44) која се прослави по улогата на „Сулејман Величенствениот“ во тајност организирал голема роденденкса забава за својата сопруга актерката Берѓузар Корел која се прослави по главаната улога во турската серија Шехерзат.

seherezadБерѓузар се расплакала од среќа кога ги видела своите пријатели и колеги кои ги собрал нејзиниот сопруг за да го прослават нејзиниот 32-ри роденден.

Бидејќи роденденот на актерката е на 2 септмеври, Халит забавата ја организирал неколку дена порано за да биде сигурен дека ќе ја изненади својата убава сопруга.

– Трогната сум и тешко ми е да ги сокријам емоциите. Овде се многу драги луѓе кои влијаеле на мојот живот. Родена сум под среќна ѕвезда – изјавила таа.

Некои од пријателите на двојката на социјалните мрежи објавиле фотографии од забавата, а Берѓузар на Инстаграм објавила фотографија од градината на клубот која била украсена со големи зборови кои го сочинувале зборот „љубов“. Двојката е во брак до 2009 година и го имаат 4-годишниот син Али.x10632266_781350278574755_1880760102_n.jpg.pagespeed.ic.NVE4_Wkl5x

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1