Супер изум: Чаши за вино од кои не се истура, дури и да го бутнете (ВИДЕО)


Дизајнерите Кристофер Јаман и Метју Џонсон од Супердупер студиото измислиле чаши за вино од кои не може да ви се истури пијалокот.

cASi vino

Тие ја замениле традиционалната форма на чашите за вино со нешто малку поразлично, но доста функционално.

Овој изум се вика Сатурн чаша и од неа не може да ви се истури виното.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1