СВАДБЕНИ ЅВОНА: Денес се мажи Гоца Тржан (фото)


Пејачката и актуелниот член во шоуто“Ѕвездичките на Пинк“ денес ќе го каже судбоносното “да“ на нејзиниот избраник Радомир Раша Новаковиќ.

Тие двајца од нивниот семеен стан во белградската населба Миријево во кој живеат заедно, заминале во луксузната вила Јелена каде во 18 часот ќе стапат во брак.

На Гоца деверицата на свадбата ќе и биде ќерката Лена, а црковна венчавка нема да има бидејќи  пејачката во 2007 година се омажила во црква за поранешниот сопруг Иван Маринковиќ.

goca-1 goca8 goca7

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1