Сварете јајце наопаку, – како белката и жолчката да ги заменат местата (Видео)


Да се свари јајце не е никаква посебна тешкотија, но да се направи така што белката ќе се најде во внатрешноста на жолчката, тоа е веќе вештина.

Изненадете ги сите со овој едноставен трик за кој потребни ви се само една стара тенка хулахопка, селотејп, батериска мала ламба и малку трпение.jajce

Земете го јајцето и погледнете го под светлината на ламбата. Ќе видите дека е многу светло!

Од сите страни излепете го со селотејп, а потоа ставете го во чорапа и силно вртете го неколку мунути.

Јајцето сега ќе биде многу потемно.

Сварете го, изладете го, излупете го – и тоа е тоа!

Погледнете го видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1