Свекорот и свекрвата ја полиле со бензин и ја запалиле зашто „не родила наследник“


Жена во Пакистан била полиена со бензин и запалена од страна на родителите на нејзиниот сопруг зашто три години откако се венчале таа не родила дете.

Како што соопшти полицијата, соседите чуле врисоци и дотрчале до семејната куќа каде што ја затекнале запалената жена. Таа набрзо била одведена во локалната болница.

Оттаму велат дека жената би била во многу полоша ситуација доколку не била однесена на доктор.

Локалните медиуми пренесуваат дека таа постојано била мета на критики од страна на родителите на сопругот зашто не им подарила наследник.

Полицијата ги уапсила родителите и уште две лица кои биле соучесници во злосторството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1