Свештеник си играл со лисици и се заклучил – го спасувала полиција (Аудио)


Том Донован католички свештеник во црквата Алоисиус во Илиноис, морал да земе слободен ден од работа, откако играјќи си со полициски лисици, се врзал и не успеал да се ослободи.
Priest in handcuffs„Ќе ми треба помош пред ова да стане медицински проблем“, му рекол свештеникот на полицискиот диспечер.
Во август, свештеникот Питер Петроси, поранешен пастор на Парохијата Свето Срце, бил фатен како вози мртов пијан и гол низ улиците на Мичиген. Парохискиот свештеник во Кубао на Филипините пак бил суспендиран од должноста откако бил откриен како посетува ноќни клубови.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1