Милионерка чисти улици за да им даде пример на децата (Видео/Фото)


Жена од Кина поседува милиони. Пари и недвижнини кои ги издава, а работи во комунална хигиена, на улиците.Ју Јузхен веќе 10 години го собира ѓубрето од улиците, а со тоа сака да им даде пример на своите деца дека мораат да заработуваат за живот.

millionaire-cleans-streets-to-set-example-for-her-children-05-600x487millionaire-cleans-streets-to-set-example-for-her-children-01-600x400-Не ми е грижа колку пари имам. Луѓето мораат да работат и да јадат се додека се живи. Инаку се чувствуваш бескорисно, вели Ју.

Нејзините работодавачи се презадоволни, велат дека одговорно ја врши својата работа.

millionaire-cleans-streets-to-set-example-for-her-children-04-600x407 millionaire-cleans-streets-to-set-example-for-her-children-03-600x400

Ју Јухзен и нејзиниот сопруг работеле на фарма, а потоа таа почнала да работи во комунална хигиена. Богатството стигнало одненадеж. Тие добиле 21 недвижнина во замена за куќите што им биле срушени и така станале милионери, но не престанала да работи никогаш, вели и дека нема да престане бидејќи би се чуствувала бескорисно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1