Топлификација ќе им враќа пари на скопјани


tel smetka

Декемвриските сметки ќе ги изннадат скопјани, пишува утрешен Дневник.

Според весникот, млаките радијатори во изминатите месеци драстично ќе ги намалат сметките за парно по прамнувањето во декември.

Од компанијата за Дневник велат дека дела од граѓаните ќе добијат значително пониски сметки, дел нема да имаат ништо за плаќање а на дел со посебно известување ќе им биде побаран бројот од трансакциската сметка за да им бидат вратени парите кои ги претплатиле.

Од почетокот на годинава скопајни ги грее Балкан енерџи груп,па следниот месец, јануарските сметки ќе ги испорача нова компанија и затоа топлификација ќе мора да ги расчисти сметките со граѓаните. Доколку имате претплата за греењето досега топлификација ќе мора да ви ги врати парите. Од јануари е јово на ново – нова компанија нови сметки се почнува од нула.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1