Tag Archives: starica

67 годишна старица ограбена во Кочани

Со маска на лицето, три часа по полноќ разбојник влегол во куќата на 67 годишната П.Г. и под закана со пиштол и побарал пари.

______________________________________________________________________________________________________

105 годишна старица „примена“ во градинка!?

Швеѓанката Ана Ериксон, 105 годишна старица, неодамна добила многу необично писмо.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1