Tag Archives: arkan

Синот на Аркан бара имот од Цеца!

Михајло Ражњатовиќ (36), најстариот син на убиениот Жељко Ражњатовиќ Аркан, ја поништил наследничката изјава, со која во март 2000 год. се согласил дека целиот имот ќе и припадне на пејачката Цеца Ражњатовиќ (38), и го бара својот дел од татковиот имот, пишува белградски  „Ало!“.

______________________________________________________________________________________________________

Убијците на Аркан се жалат во Стразбур

Адвокатите на Добросав Гавриќ, Милан Ѓуриќ Мики и Драган Николиќ Гаги поднесоа жалба до Судот за човекови права во Стразбур.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1