Tag Archives: atentat

Драматично: На Федерер му се подготвува атентат во Шангај?!

Роџер Федерер очигледно нема да биде спокоен на Мастер турнирот во Шангај, а се шпекулира и негово откажување откако, на Твитер профилот на тенисерот му стигнала порака во која пишувала дека му се подготвува атентат!

______________________________________________________________________________________________________

17 години од атентатот врз Глигоров (Фото/Видео)

Истрагата која се води против непознат сторител се уште е отворена во полицијата. Кој се обиде да изврши атентат врз тогашниот претседател на Македонија Киро Глигоров сеуште е енигма.

______________________________________________________________________________________________________

Четворица американски војници сакале да го убијат Обама – приведени се

Четворица војници од базата Форт Стјуарт, во Џорџија, се во притвор. Убиле две лица, 19-годишниот поранешен војник Мајкл Рорк и неговата 17-годишна пријателка, нивни пријатели, за кои подоцна се дознало дека всушност сакале да ги пријават 4 војници дека коваат планови за убиство на Обама.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1