Tag Archives: begstvo

Бегство на векот – избегале сите затвореници одеднаш

Од затворот од Брегот на Слоновата коска побегнале сите затвореници, а се шпекулира дека бројката изнесува околу 150. Засега полицајата успеала да фати 50.

______________________________________________________________________________________________________

Кенгур побегнал од зоолошка градина, му помогнале вепар и лисица!

Звучи како приказна за деца, но пореално не може да биде! Исто како во бегство од затвор, станува збор за добро разработена шема, која во случајов има и „надворешни играчи“ – па слободата е неизбежна.

______________________________________________________________________________________________________

Од затвор во Грција избега припадничка на Пинк Пантер бандата

Поранешната кошаркарка и припадничка на Пинк Пантер бандата Оливера Васиќ Ќирковиќ избега од затвор во Грција, јавуваат медиумите во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1