Tag Archives: carina

Американец фатен со 262 артефакти кои сакал да ги изнесе од Македонија

Царинските службеници од скопскиот аеродром „Александар Велики” спречиле обид од земјата да бидат изнесени 262 вредни археолошки предмети.

______________________________________________________________________________________________________

Тројца цариници добија отказ-едниот пијан, другите двајца недолично се однесувале

Поради непрофесионално однесување и задржување на граничниот премин  повеќе од 7 часа дваца царински службеници од Деве Баир добија отказ известуваат преку соопштение од царинската управа.

______________________________________________________________________________________________________

Запленети депилатори, машини за восок, жилети – со шверц се спремале за козметички салон

Цариниците откриле 28.357 апарати и производи за козметичката дејност (депилатори, стерилизатор, машина за топење восок, фенови, тоалетни води, гелови, шампони, сапуни, жилети, четки за коса, четки за бричење, стапчиња за крварење.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Цариници мислеле дека носи оружје, но го нашле само неговиот 34 сантиметри долг пенис

Цариници на аеродром во Калифорнија сопреле патник за претрес мислејќи дека шверцува оружје во гаќите, но кога го претресиле се изненадиле бидејќи таму го пронашле неговиот ни повеќе ни помалку туку 34 сантиметри долг пенис.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1