Tag Archives: carstvo

Турција сака ново Османлиско царство (Видео)

Сирискиот претседател Башар ел Асад во интервју за египетски весник даде интервју во кое истакна дека нивниот амбициозен сосед, Турција сонува за ново Отоманско царство.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Нашле црв во чоколадо Животинско царство

Татко кој на своето дете во маркетот Конзум му купил чоколадо Животинско царство бил згрозен кога внатре пронашол црв. Го фотографирал чоколадото и фотографиите ги испратил до медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1