Tag Archives: crvenkovski

Црвенковски: И громови и метеори да паѓаат, ќе издржиме -Сакаат Борба – ќе добијат!

„И громови и метеори да паѓаат, ќе издржиме. Не заминуваме од овде“, им порача на граѓаните лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

______________________________________________________________________________________________________

Рикер за Црвенковски: Безмилосен, интригант, љубител на виски -Викиликс

Викиликс, открива уште еднен извештај на тогашниот американски амбасадор Филип Рикер за македонските политичари.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ сака предвремени избори заедно со локалните

Бранко Црвенковски по средбата со помошникот на заменикот на државниот секретар на САД Филип Рикер изјави дека би било глупост доколку има предвремени парламентарни избори тие да се одржат пред локалните.

______________________________________________________________________________________________________

Довчерашните непријатели решени заедно да го рушат Груевски

Немаат ништо заедничко освен желбата да го срушат Груевски. Некогаш лути политички противници, лидерите на СДСМ и ВМРО-Народна партија и поранешни премиери, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски си подадоа рака на денешната средба.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1