Tag Archives: dieta

Весна бејби повикува да слабеете со неа – тајната како таа ги стопи килограмите

Јас сум подготвена… сега сте вие на ред за заедно “да се топиме” Во inbox чекам пријави на кандидатки со кои заедно ќе ги започнеме четирите фази од 17 дневниот план на исхрана, вежбање, взаемна поддршка и потпомагање, напишала Весна Бејби Петрушевска на својот фејсбук профил.

______________________________________________________________________________________________________

Диета: Ослабете 5 килограми со помош на лубеница и диња

Благодарение на режимот на исхрана кој се заснова на лубеница и диња ќе ја доведете вашата линија до совршенство изјавува Кејти Смит, позната американска нутриционистка и автор на новата диета.

______________________________________________________________________________________________________

Од 330 килограми,само со секс изгубила 13 килограми

Полин Потер која има 47 години е првата Американка која со 330 килограми  влезе во Гинисовата книга на рекорди како најдебела жена во светот, денеска  тврди дека нашла безболна диета со која лесно ги симнува килограмите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1