Tag Archives: diplomat

Скандал во МНР: Дипломат тужи поради дискриминација зашто бил геј!

Висок функционер во македонското МНР поднел тужба за мобинг зашто поради сексуалната ориентација не можел да напредува во кариерата, објавува весникот Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Ватикан одби Бугар – дипломат кој пред 7 години поддржувал геј заедница

Ватикан го отфрли новиот бугарски дипломатски претставник во Светата престолнина, бидејќи тој напишал роман во кој ги опишува хомосексуални односи, пишува Телеграф.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1