Tag Archives: гатачка

Бугарка – гатачка и баела на македонка да се омажи – и зела 27.000 евра, а не се омажила

49 годишна државјанка на Бугарија 3 месеци ја лажела и и баела на млада кумановка. За бењето и зела 27.000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Приведена „гатачка“ од Велес

Кривична пријава за триесет и едно годишната А.С. од Велес осомничена дека извршила три кривични дела „измама“ во периодот од јануари до јуни годинава.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1