Tag Archives: канабис

Маркетингшки трик или вистина?! Енергетски пијалок со канабис!

Блогот за „Гикови“ Geek Alerts неодамна понуди енергетски пијалок со интригантно име „Cannabis Energy Drink“, со уверување дека со овој пијалок „сигурно ќе полетате високо било од витаминот Б или од екстрактот на семето од коноп“.

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанец дома си одгледувал марихуана

Полициските екипи кај 49 годишниот Б.Н. од скопско Грчец пронашла 22 стебла канабис сатива со различни големини.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1