Маркетингшки трик или вистина?! Енергетски пијалок со канабис!


Блогот за „Гикови“ Geek Alerts неодамна понуди енергетски пијалок со интригантно име „Cannabis Energy Drink“, со уверување дека со овој пијалок „сигурно ќе полетате високо било од витаминот Б или од екстрактот на семето од коноп“. Секако станува збор за маркетингшки трик.

Иако овој пијалок во себе содржи 0.02 милиграми на литар THC, сепак количината е премногу мала за да има влијание слично како при пушење џоинт. За таков ефект потребно е да испиете огромни количини од овој пијалок од кои би ви пукнало срцето од кофеин, таурин и нијацин кои се вообичаени состојки на класичниот енергетски пијалок.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1