Tag Archives: пијалок

Зошто Њујорчани не смеат да пијат кока-кола од голема чаша? Затоа што се дебели!

Со почетокот на септември, градоначалникот на Њујорк, Мајкл Блумберг во рестораните за брза храна, кафулињата и кината воведе забрана да се продаваат безалкохолни пијалаци во чаши поголеми од пола литро.

______________________________________________________________________________________________________

Ред бул и алкохол тера на ,,луд,, секс – сега и научно докажано (ВИДЕО)

Според истражувањето комбинацијата ред бул алкохол влијае на мозокот така што ги отупува сетилата и народски кажано го отупува расудувањето. Се чуствувате како да сте под седативи и под спид во исто време. Телото ви пука од енергија, а сепак мозокот е флегматичен и вас баш ве боли уво за цел свет – вака Аманда […]

______________________________________________________________________________________________________

Маркетингшки трик или вистина?! Енергетски пијалок со канабис!

Блогот за „Гикови“ Geek Alerts неодамна понуди енергетски пијалок со интригантно име „Cannabis Energy Drink“, со уверување дека со овој пијалок „сигурно ќе полетате високо било од витаминот Б или од екстрактот на семето од коноп“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1